Post mortem- obraz jako relikt osobowej świadomości, obrona pracy dyplomowej 21.06.-30.06.2017

Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (1)

wystawa dyplomowa: Galeria Miejska, Wrocław

Koncept wystawy oparty jest w głównej mierze na przekonaniu, że idee zawarte w wytworach kultury są w stanie trwać znacznie dłużej od egzystencji ich twórcy. Obraz wydaje się posiadać olbrzymi potencjał ”unieśmiertelniania”, przy czym to, na ile jest w stanie nas ocalić, podlega różnego rodzaju mechanizmom oraz weryfikacjom, począwszy od fizycznego przetrwania dzieła po jego społeczne i kulturowe oddziaływanie.

Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy, które są wanitatywne nie tyle w przedstawionym motywie i warstwie ilustracyjnej, ile w samej farbie i sposobie malowania, który nie próbuje tuszować, lecz jeszcze bardziej podkreślać materialność i cielesność medium jakim jest malarstwo

Oprócz zdestruowanych obrazów olejnych, na wystawie znalazły się także instalacje. Jedna z nich stworzona została z wykorzystaniem projektora parowego LEIA Display System. Wykreowana dzięki temu urządzeniu wizualizacja związana jest ściśle z transhumanistyczną ideą osiągnięcia nieśmiertelności za pomocą technologii komputerowej.

Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (2)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (3)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (12)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (11)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (4)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (6)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (13)Baśnik-Post Mortem, galeria miejska (14)

Zapisz

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s